Ćwiczenia z ewakuacji pozorowanej na stoku narciarskim w Przemyślu

 

Dziś na stoku narciarskim w Przemyślu odbyły się ćwiczenia ewakuacyjne z kolei linowej.

W ćwiczeniach uczestniczyli strażacy z PSP Przemyśl, grupa wysokościowa PSP Rzeszów, instruktorzy wspinaczki z 5 Batalionu Strzelców Podhalańskich oraz pracownicy stoku narciarskiego. Ewakuacja została przeprowadzona przy użyciu alpinistycznych technik wysokościowych, sprzętu ratownictwa wysokościowego, drabin przystawnych.

Akcja ewakuacji pozorowanej ma na celu sprawdzenie gotowości i skuteczności służb oraz pracowników obsługi kolei linowych, w razie wystąpienia rzeczywistej awarii tych urządzeń. Podczas zatrzymania kolei pasażerowie są zdejmowani z krzeseł przez Straż Pożarną, tam gdzie jest to możliwe, tj., na płaskich fragmentach terenu pod koleją linową, gdzie możliwy jest dojazd jest używana drabina strażacka z koszem. W miejscach, gdzie nie ma możliwości użycia drabiny ewakuację przeprowadzają strażacy z grupy wysokościowej oraz instruktorzy wspinaczki używając do tego celu sprzęt oraz techniki alpinistyczne. Całość ma na celu jak najszybsze i jak najbezpieczniejsze sprowadzenie wszystkich pasażerów na ziemię.

 

Opublikował(a): Izabela Iwanicka Data publikacji: 26-04-2024 14:22 Modyfikował(a): Izabela Iwanicka Data modyfikacji: 26-04-2024 14:24

Na skróty