POSiR
Przemyski Ośrodek Sportu i Rekreacji
 1. START
 2. OBIEKTY / USŁUGI▾
 3. SPORT▾
 4. PRZETARGI
 5. KONTAKT

Fitness
Przemyśl, ul. Mickiewicza 30

tel: 16 678 57 58 wew. 34
facebook.com/posirsilownia

Poniedziałek

18:45
STEP

Wtorek

18:45
BPU

20:00
ZUMBA
Czwartek

18:45
BOSU + TABATA

20:00
ZUMBA
Cennik
LPRodzaj usługiCena
1.Bilet jednorazowy10 zł
2.Karnet 10 wejść80 zł
UWAGA! podczas zajęć Fitness sala „Cardio” niedostępna.

Zapraszamy na zajęcia, które zmienią twoją sylwetkę, poprawią samopoczucie, podwyższą twoją samoocenę zapewniając tym samym komfort psychiczny. Wpłyną pozytywnie na twoje zdrowie dodadzą pewności siebie. Jednocześnie co najważniejsze dostarczą relaksu i będą miłą odskocznią od problemów dnia codziennego. 

Charakterystyka stosowanych przyborów podczas zajęć:

 • Step – jest platformą o różnej wysokości, używaną w fitnessie do zajęć choreograficznych, kondycyjnych, jak również wzmacniających i rozciągających. Można zmieniać jego wysokość za pomocą podkładek Podstawowy trening polega na wchodzeniu na step, i schodzeniu z niego przy pomocy odpowiedniej techniki. Dzięki choreografii z wykorzystaniem stopnia redukujemy tkankę tłuszczową wzmacniając jednocześnie dolne partie mięśniowe. Trening ten wpływa korzystnie na układ krwionośny, oddechowy, rozwój tkanki mięśniowej, wzrost siły i wytrzymałości mięśni, rozwój koordynacji ruchowej, oraz znaczny wzrost wydolności ogólnej organizmu. Są również dobrym treningiem koordynacyjnym dla ciała i umysłu (szczególne zaangażowanie błędnika w trakcie zajęć). 

 • Bosu (Balance Trainer) – jest unikalnym przyrządem do treningu sportowego. Łączy właściwości piłki gimnastycznej i stepu w jednym przyrządzie. Jedną stronę Bosu stanowi gumowa kopuła, która ugina się przy każdym ruchu ćwiczącego, zapewniając przy tym niestabilne podłoże. Druga strona to płaska i sztywna platforma zapewniająca stabilność oraz łatwą zmianę ułożenia dzięki ergonomicznym uchwytom. Dzięki unikalnej, sprężystej konstrukcji angażuje znacznie większą liczbę mięśni podczas treningu niż w przypadku zastosowania innych przyrządów. Ćwiczenia na Bosu wymagają stałej kontroli i napięcia mięśni od środka dla utrzymania równowagi, dlatego Bosu efektywnie wzmacnia i trenuje nasze ciało. 

 • Trampoliny – Podczas skoków na trampolinie pracują wszystkie mięśnie, przyspiesza się przepływ limfy w naszym organizmie, dzięki czemu szybciej usuwane są toksyny, martwe komórki, i łatwiej absorbowane są składniki odżywcze w komórkach, które później przekształcane są w energię. Badania dowiodły, że skakanie na trampolinie jest 68% skuteczniejsze niż jogging! Zaletą tych ćwiczeń jest fakt, że mogą je wykonywać osoby w każdym wieku, gdyż w przeciwieństwie do innych form aktywności fizycznej, nie obciążają one kręgosłupa i stawów. Ma to duże znaczenie dla osób z dużą nadwagą lub kontuzjami. Ćwiczenia na trampolinie – wzmacniają komórki, wzmacniają serce, pobudzają układ immunologiczny, aktywizują wszystkie grupy mięśni, oczyszczają układ limfatyczny, i tym samym poprawiają metabolizm, poprawiają pracę mózgu, pozwalają szybko osiągnąć świetną formę fizyczną, zmniejszają bóle kości i stawów. Ćwiczenia na trampolinie spełniają 4 podstawowe zasady efektywnych ćwiczeń: • wzmacniają, • czynią ciało bardziej elastycznym i zwinnym, • dotleniają, • zwiększają wytrzymałość. 

 • Body ball – to ćwiczenia z wykorzystaniem dużej piłki, które wzmacniają wszystkie partie mięśniowe, zapobiegają problemom z kręgosłupem, pomagają rozwinąć koordynację ruchową, poczucie równowagi. Wzmacniają mięśnie, odpowiedzialne za prawidłową postawę, modelują brzuch, uda i pośladki. Piłka jest przyborem elastycznym, delikatnym i bezpiecznym dlatego jest polecana dla ludzi o każdym stopniu sprawności fizycznej i dowolnej wydolności.

 • Eliptyczna piłka IO-Ball – piłka o owalnym kształcie wykonana z wysokiej jakości gumy, wykazującej dużą wytrzymałość na obciążenie, elastyczność i sprężystość świetnie nadaje się do treningu sportowego, fitnessu oraz rehabilitacji. Znajduje zastosowanie u osób w każdym wieku, o różnym stopniu sprawności i aktywności fizycznej. Ćwiczenia z piłką eliptyczną przyczyniają się do poprawy, wytrzymałości, koordynacji, równowagi, siły i gibkości. Budowa piłki daje dodatkowe możliwości treningu i modyfikacji ćwiczeń.

 • Taśmy i tubingi z uchwytami – stosowane w celu poprawy siły mięśniowej, zwiększenia zakresu ruchu w stawach, wyrobienia prawidłowych wzorców ruchowych, poprawy kondycji ogólnej i koordynacji. Dzięki oporowi taśmy skutecznie wzmacniamy i wyrzeźbimy mięśnie zewnętrzne oraz głębokie całego ciała.

 • Flexi-Bar – to drążek zakończony dwoma ciężarkami z naturalnego kauczuku, wzmocniony włóknem szklanym o długości 160 cm. Wyjątkowość flexi-bar polega na dokładnie wyważonym stosunku między elastycznością, wytrzymałością drążka i zakresem jego drgań powiązanych z ciężarkami. Ciężarki umieszczone na końcach posiadają cylindryczne kształty, co umożliwia bardzo dokładne poziomy ruchu. Flexi-Bar jest nie do pokonania w swojej skuteczności. Trening z użyciem flexi-bar poprawia ogólną kondycję organizmu, siłę mięśni, ruchomość stawów, metabolizm, zapobiega urazom, usuwa toksyny z organizmu i przeciwdziała bólowi pleców. Ćwiczenia z flexi barem znacznie wzmacniają mięśnie tułowia, w krótkim czasie stabilizując kręgosłup, usprawniając postawę. Podczas ćwiczeń pracują przede wszystkim mięśnie głębokie obręczy barkowej, głębokie i powierzchniowe, prostowniki grzbietu, a także proste i skośne mięśnie brzucha oraz mięśnie dna miednicy. Świetnie sprawdza się w odzyskiwaniu sprawności po ciąży.

 • Hantle – małe piłki dociążone, neoprenowe obciążniki na ręce i nogi – to specjalne przybory – obciążenia, które przeznaczone są do wzmacniania dolnej i górnej części ciała, umożliwiają ćwiczenie w różnych pozycjach, płaszczyznach i zakresach ruchu. Włączają do pracy wiele różnych mięśni, które pracują jako stabilizatory. Dzięki temu szybciej wzrasta siła całego ciała oraz jego sprawność. Znacznie urozmaicają ćwiczenia i sprawiają, że wykonywany ruch jest skuteczniejszy.